Zdravé zeleninové, nízkokalorické jídlo plné vitamínu A. Toto indické mrkvové kari doporučuji podávat s hnědou rýží, quinoou, bulgurem či kuskusem. Ujistěte se, že i veganská strava může být skutečně vynikající a plná chutě.
Toto indické kari z mrkve je jedním z našich nejoblíbenějších a zároveň nejjednodušších veganských jídel, jaké doma dělávám. Pokud máte rádi mrkev tak jako my, určitě jej vyzkoušejte a podělte se o svůj názor dole v komentářích. Chuť nasládlé mrkve spolu s kokosovým mlékem a kořením jako kari a kurkuma je skutečně fantastická a připomíná daleké exotické země východu. Podobně asi jako každé jídlo s kari.
Pokud máte chuť na lehké bezmasé jídlo plné vitamínů, vlákniny a minerálů, jste na správné adrese. Kari koření velmi efektivně bojuje proti zánětům. Právě proto se už staletí používá v ajurvédské medicíně v boji proti zánětům a bolesti. Pomáhá také předcházet a bojovat s rakovinou, Alzheimerovou chorobou a má antibakteriální účinky. Příznivě pomáhá celému trávicímu systému a také snižuje krevní tlak. Koření je významným léčivem ve všech zemích východního světa, používané už celá staletí jako lék a prevence proti různým nemocem. Není pochyb, že se od nich v tomto máme co učit, a proto právě zařazení alespoň několika nejvýznamnějších koření do naší stravy může výrazně pomoci našemu celkovému zdraví.
Ve woku (nebo v hluboké pánvi) rozehřejeme kokosový olej a zlehka na něm osmažíme nadrobno nakrájenou cibuli.
Následně do woku přidáme na tenká kolečka nakrájenou mrkev, zamícháme, osolíme, opepříme, zalijeme kokosovým mlékem, sójovou omáčkou a dusíme zhruba 15 minut - dokud mrkev nezměkne.
Hotovou mrkev se vzniklou omáčkou můžeme podávat s hnědou rýží, quinoou, kuskusem či bulgurem.
Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!