Na Slovensku existuje unikátní způsob balení dívek, tzv. tlačení kedluben (lichotek, sladkých slovíček) do hlavy. Zkuste být originálnější a nabídněte jí kedlubnové hranolky, které skončí v žaludku. O romantickou, zdravou a rychlou večeři máte postaráno. Určitě ji receptem na kedlubnová hranolky okouzlíte více než sbírkou motýlů.
Hranolky už dávno nejsou jen o bramborách. Zdravé zeleninové hranolky snadno a jednoduše připravíte například i z kedlubny. Kedlubna je vynikajícím zdrojem živin, protože obsahuje magnézium, které povzbuzuje činnost organismu. Účinné látky obsažené v kedlubně pomáhají při problémech se zánětem, snižují riziko cukrovky a také jsou velmi prospěšné při hubnutí a udržování štíhlé postavy.
Pokud tyto nízkokalorické kedlubnová hranolky správně dochutíte, stanou se přirozenou součástí vašeho jídelníčku a s chutí si je vždy přidáte jako přílohu k rybě, masu či jen tak jako pohoštění pro přátele s oblíbeným dipem. Uvidíte, že klasické bramborové hranolky vám už chybět vůbec nebudou.
Tip na výborný nízkokalorický snack či lehkou večeři: Teplé hranolky podávané s bílým jogurtem, případně domácím česnekovým či jiným dipem.
Nakrájenou kedlubnu dáme do misky, kde ji posolíme, aby se zbavila vody a necháme ji odpočívat zhruba 20 minut. Tento krok můžete vynechat, ale hranolky budou méně křupavější.
Vodu po 20 minutách slijeme, kedlubnové hranolky polijeme olivovým olejem, okořeníme podle chuti a rozložíme na plech vyložený papírem na pečení.
Kedlubnové hranolky pečeme na 200 stupních zhruba 25 minut dohněda.
Hranolky podáváme teplé samostatně, s bílým jogurtem, případně s jiným dipem.
Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!